Müzik Listeleri

Youtube En Çok Dinlenen Şarkılar | Top 20 | Trend Müzikler

Son Güncelleme 5 Aralık 2019 tarihinde yapılmıştır.

Youtube En Çok Dinlenen Şarkılar. Top 20 Trend Müzikler Listesi;

Milyonlarca videonun yer aldığı platform Youtube artık müzik dünyasının da vazgeçilmezi olmuş durumda. Dünya gündeminin yanı sıra Türkiye gündemi ve müzik dünyasındaki gelişmeleri de belirleyici nitelikte. Yeni çıkan şarkılar için izlenme oranları ve zamanları ile orantılı kurduğu algoritma ile trend şarkılar listesinde bize en iyileri ve en sevilenleri sunan Youtube bu sayede bize kısa yoldan en iyi şarkıları dinleme imkanı sunuyor. Tabi bu kadar basit bir algoritma değil ama özetle izleyicilerin olumlu tepkileri yönünde oluşturulmuş harika bir liste. Biz de bu listeyi güncel olarak sizlerle paylaşmak istedik.

Youtube En Çok Dinlenen Şarkılar Nasıl Belirleniyor?

Yukarıda da özetle bahsettiğim gibi izleyicilerin olumlu tepkilerini toplayarak listeler oluşturuluyor. Belirli bir zamanda belirli bir izlenme sayısı, yorumlar, beğeni ve beğenmeme sayısı gibi bir çok etkeni değerlendiren Youtube işini olabildiğince dürüst yapmanın peşinde. Fakat bu kriterleri aşmak için farklı yöntemler deneyen içerik üreticilerde yok değil. Zaman zaman ücret karşılığı yorum yapanlar, izlenme sayılarını arttıranlar mevcut elbette. Ama büyük etkiler yapabildiklerinden emin değilim.

Her neyse sonuç olarak sayesinde olabildiğince hızlı erişebildiğimiz ve müzik gündemini kolaylıkla takip edebildiğimiz için Youtube’a teşekkür ederiz. Sitemizde yer alan bir çok müzik listesi gibi bunu da keyifle dinleyeceğimizi umuyor ve listemizle sizleri baş başa bırakıyoruz.

Tek Yorum Yapıldı;

  1. Bildiğimiz youtube trend deki şarkıları liste yapmışsınız. İyi olmuş aslında hepsini sırayla dinleyebiliyoruz. Elinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir