Listeler

Yeni Arabesk Şarkılar Listesi 2019

Yeni Arabesk Şarkılar Listesi 2019 hazır;

Piyasaya yeni çıkan arabesk şarkıcılar ve eski arabesk şarkıları yeniden yorumlayan sanatçılardan derlenmiş güzel bir listeyi daha sizlerle paylaşıyorum.

En çok dinlenen damar şarkılar denildiğinde aklımıza ilk Müslüm Gürses gibi Ferdi Tayfur gibi efsaneler gelse de, günümüzde de bu alanda harika eserler veren yeni sanatçılar mevcut.

Yeni Arabesk Şarkılar Listesinde Yeni Şarkıcılar

Yukarıda da bahsettiğim gibi arabesk müzik türünde yeni eserler veren bir çok müzisyen mevcut. Aynı zamanda bir çeşit yeni akım diye de nitelendirebileceğimiz eski arabesk şarkıların pop aranjmanlarını yapan popüler sanatçılarda son dönemde oldukça çok dinlenmekte. Arabesk cover şarkılar diye tanımlasak yanlış olmaz sanırım. Daha önce pop, rock türünde yorumlarına alıştığımız bu müzisyenlerden böyle eserleri dinlemekte ayrıca keyifli diyebiliriz. Eski şarkılar kadar yoğun enstrümanların kullanılmadığı daha hafif ve elektronik enstrümanlar ile icra edilen parçalar için elbetteki bazı eleştiriler mevcut. Ama gelişen teknolojiye ayak uyduran müzik sektörü için üzerinde fazlaca oynanan seslere getirilen bu eleştiriler haklılık payı olsa da hiç bir zaman verilen emeğin önüne geçmemeli. Bir anda yıldızı parlayıp sönen müzisyenler çoğu zaman bu eleştirilerin odağında. Halbuki icra edilen sanatın, verilen emeğin değeri bilinse belki de yeni eserler için bu müzisyenlere şevk olacak. Ama maalesef acımasızca eleştirmeyi seven bir toplumuz.

Her neyse konumuzu fazla dağıtmadan sizi müzik listemizle baş başa bırakıyorum. Acımalı eleştirilerinizi de yorumlarda bekliyorum. Keyifli dinlemeler.

3 Yorum Yapıldı;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir