Sanatçılar

Yalın Şarkıları | Yeni Son Çıkan Albümünden İlk Şarkısına

Yalın şarkıları yeni son çıkan albümünden ilk şarkısına listemizde;

En Sevilen Yalın Şarkıları
En Sevilen Yalın Şarkıları

Gerçek adı Hüseyin Yalın olan sahne adıyla Yalın olarak tanıdığımız 30 Mart 1980 doğum sanatçının şarkıları da adı gibi yalın. Naif sesiyle icra ettiği birbirinden güzel eserler için en iyi eleştiri bu olur sanırım. Zalim şarkısı ile piyasaya çıktığında ilk kez radyoda dinlemiştim ve Candan Erçetin mi diye düşünmüştüm (?)

Çocuk yaşta başlayan bir müzik hayatı varmış aslında sanatçının. Her ne kadar pilot olmak istemişse de babasının aldığı gitar ile başlamış lise yıllarında beste yapmaya.

İlgili Konu: Türkan Hazal Şarkıları

En güzel ve sevilen şarkılarıyla listelerimizde…

Zalim şarkısı ile bir çok rekora imza atan sanatçının ellerine sağlık diye de bilinen bu şarkısı bence bir tarzın da öncüsü niteliğinde. Hangi tarz dediğinizi duyar gibiyim. Sitemkar pop diye bir tür de üretmek istemem şimdi ama. En iyi bu kelime açıklıyor sanki. Bir tarihe kadar pop müzik bizim için eğlenceli ve pozitif sözleri ile mutlu ettiği düşünülen şarkılardan oluşuyordu. Sitemkar şarkılar genelde daha çok arabesk fantezi türünde üretilirdi. Fakat o yılları geçiş süreci olarak düşünüyorum. Pop müziğin arabesk müzikte kullanılan kalıplaşmış sözlerle yoğrulması ile ortaya çıkan eserler bahsettiğim türün ilk örnekleri sayılabilir. Neyse konumuzu dağıtmayalım.

Yalın Şarkıları Neden Bu Kadar Çok Seviliyor?

Yukarıda da kısa kısa değindiğim konular aslından bu sevginin kaynağı niteliğinde. Pop müziğe yeni bir tat katan naif sesi ve okkalı sözleri ile kendine has bir tarz üreten sanatçı bu özellikleri sevilmesine yetiyor da artıyor bile. Hemen her yeni albümünde çıkış parçalarını müzik listelerinin yükselenlerin de görmek mümkün.

Lafı fazla uzatmadan bizim de severek dinlediğimiz en sevilen Yalın şarkıları ile derlemiş müzik listemizle sizi baş başa bırakıyoruz. Keyifli dinlemeler.

Tek Yorum Yapıldı;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir