Müzik Listeleri

Türkü Dinle | 2019 Eskimeyen Efsaneler Listesi

Son Güncelleme 27 Temmuz 2019 tarihinde yapılmıştır.

Türkü Dinle 2019 Eskimeyen Efsaneler Listesi ücretsiz kesintisiz sürekli güncel ve devam edecek.

Türkü Dinle Listesi Hazırlamak Zor Zanaat

Türkü listesi hazırlarken oldukça fazla zorlandım. Neden derseniz o kadar güzel türkülerimiz var ki. Türkü bizim kültürümüz. Tüm hikayelerimize ayrı ayrı yazılmış bir birinden güzel türküler… Ve gencinden yaşlısına herkes türkü dinle meyi sever.

Yukarıda da bahsettiğim gibi kültürümüz türkülerimizin her biri kaleme alınırken altında yatan zaman zaman acıklı türkü hikayeleri mevcut. Filmlere de konu olan bu hikayeleri de yazmak isterdim ama konu oldukça uzayacak.  

Türkü Nedir Bilir misiniz?

Öksüze Dede’den bu yana binlerce eser üretilmiş. Türkü nedir diye merak etmiş olabilirsiniz. Köküne indiğimizde Türk-i kelimesinden geldiği iddia edilmiş. Türk’e has anlamında kullanılmış. Fakat burada bir noktaya parmak basmak isterim. Kültürümüzde Lazca türküler, Kürtçe türküler diye deyimler mevcut. Bunun sebebini şu şekilde yorumlamaktayım. Türkü bu toprakların kültürü. Bu topraklarda yaşamış tüm ırkların birbirinden etkilenip benzer duygularla benzer eserler üretmişlerdir. Aynı türkünün farklı dillerde söylendiğini ve hangisinin daha güzel olduğu konusunda kararsız kaldığımız zamanlar olduğunu düşünüyorum. 

Türkü Dinle

Neyse lafı fazla uzatmayalım. Listemizi ara ara güncellemeye devam edeceğim. İlk etapta efsane olmuş eserlere yer vermeye çalıştım. Ayrıca Telefondan müzik dinle yen takipçilerimiz sayfa kapandığında müziğinde kapandığından şikayetçi. Bu yüzden bazı listelere arka planda çalan müzikleri de eklemeye çalışıyorum bulabildikçe. Müzik listeleri hazırlamaya devam. İstek öneri ve hatalı içerikleri bildirmek için yorumları kullanabilirsiniz. 

2 Yorum Yapıldı;

  1. İlk yorum benden olsun. Birde türkü önereyim. Deniz elif türküsü mutlaka eklemelisiniz listeye..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir