Listeler

Türkçe Rock Müzik | Güncel En iyi Şarkılar

Türkçe Rock Müzik: En iyi Şarkılar Listesi;

Türkçe Rock En İyi Şarkılar
Türkçe Rock En İyi Şarkılar

Sizinde sevdiğiniz müzik türleri arasında yer alıyorsa rock, nedir, nereden gelmiştir gibi konularda bu kısa bilgileri bilmek sizi daha mutlu edecektir.

Her müziğin bir doğuş hikayesi vardır. Belirli bir kültürden türer ve zaman içerisinde uğradığı değişimler ile evrensellik kazanır. Kökeni Amerika olarak bilinen 1950’lerde “rock and roll” olarak doğmuş, 1960’larda ve sonrasında farklı tarzlara bölünerek özellikle İngiltere ve ABD’de yaygınlaşan bir türdür. 1940’ların ve 1950’lerin rock and roll’una dayanmaktadır. Siyah beyaz Amerikan filmlerinde sıkça karşı gelmişsinizdir çılgınca danslara. Zaman içerisinde geçirdiği evrimler neticesinde günümüze kadar gelmiş, bir dönem ülkemizde oldukça popülerleşmiştir.

İlgili Konu: Türkçe Cover Şarkılar

Aslı mı iyi sonradan yorumlanan mı?

Türkçe Rock Müzik Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Oldukça gürültülü bir müzik türü eleştirilerine maruz kalan bu tür metal müziğin atasıdır ve bu eleştirileri alması kullanılan enstrümanlardan ötürü doğaldır. Barış Manço ve Erkin Koray gibi duayen isimler tarafından atılmıştır ülkemizde bu türün temeli. 70’li yıllara gelindiğinde biraz daha soft bir hal almış, müzik grupları ile tanınmaya devam etmiştir. 90’lar yıllar bu türün oldukça popüler olduğu yıllardır. Anadolu Rock olarak nitelendirilen bir dönem kültürel tınılarımız ile yoğrulmuş bir rock müzik türü de tanınmasında ve sevilmesinde büyük rol oynadı. Başta da belirttiğim gibi gürültülü müzik eleştirilerine maruz kalmış fakat aşmak için farklı yollardan geçmiş bu tür günümüzde de hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip.

Sonuç olarak oldukça başarılı eserlerin icra edildiği bu müzik türü müzik dünyasında iyi bir yer edinmiş durumda. Bizimde severek dinlediğimiz bir çok eseri içinde barındıran tür hakkında yorumlarınızı bekliyoruz. Keyifli dinlemeler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir