Müzik Listeleri

Trap Müzik | En Çok Dinlenen Şarkılar Listesi 2019

Trap Müzik türünde en çok dinlenen şarkılar listesi hazır;

1990’larda ABD’nin güney eyaletlerinde popüler olmaya başlamış, agresif sesler ve sözler içeren bir müzik türü olarak tanımlanmaktadır. Fakat asıl yükseliş 2012’de EDM yapımcıları ve DJ’leri tarafından trap müzik unsurlarını eserlerinde kullanmaya başlamasıyla trend olmuştur. Bu sayede çıkan yeni bir tarz yada akım diyebileceğimiz eserler oldukça beğenilmiş ve günümüze kadar yeni parçalarla gelmiştir. Electronik Hip-Hop diyebileceğimiz bu tür daha çok dupstep ve bass’ın oldukça fazla kullanıldığı ve ritm üzerine kurulu bir yapı diye nitelendirsek yanlış olmaz sanırım.

Ülkemizde de oldukça fazla trap müzik şarkılarına rastlamak mümkün. Fakat daha çok eski şarkıların bu türe uyarlanması ile yeni parçalar derlenmekte. Bir çok şarkının veya türkünün trap versiyonunu bulmak mümkün. Oldukça başarılı eserlerinde olduğunu düşündüğümüz bu türün en sevilen örneklerinden derlenmiş bir müzik listesini sizlerle paylaşmak istedik.

İlgili Konu: Türkçe Rap Müzik Listesi

En sevilen şarkılar ile derlendi.

Bu tür bazı şarkıların yapılan düzenlemeler sonrası aslını yitirdiği eleştirileri ile karşılaşmaktadır. Doğruluk payı olsa da bu durum bu akımı yeni bir tür yapan en güzel özelliğidir diyebiliriz. Sevdiğiniz türküleri veya şarkıları ritmler ile daha dokunaklı hale getiren bu tür için önerimiz iyi bir kulaklık veya ses sistemi kullanarak dip basları içinizde hissetmeniz. Keyifli dinlemeler.

Tek Yorum Yapıldı;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir