Müzik Listeleri

Slow Karadeniz Şarkıları | En Sevilen Karadeniz Müzikleri Listesi

Son Güncelleme 28 Haziran 2019 tarihinde yapılmıştır.
Slow Karadeniz Şarkıları

Slow Karadeniz Şarkıları Müzik Listemiz hazır. Birbirinden güzel harika romantik Karadeniz şarkısı listemizde.

Karadeniz’in hırçınlığının altında yatan duygusallığı iliklerinize kadar hissettirecek parçalar. Dinlerken bir taraftan huzur bulurken diğer taraftan yüreğinizi kabartan bu harika eserleri tek tıkla kesintisiz ücretsiz dinleyebilirsiniz.

Slow Karadeniz Şarkıları Alıp Götürür

Slow Karadeniz Şarkıları Alıp Götürür insanı. Ufuklara daldırır. Derin hissiyatlarla dinleyeceğiniz güncel şarkılar listemizde. 

Listemizde yer alan şarkıları sürekli olarak güncellemeye devam edeceğim. Karadeniz müzik anlamında da bir derya. Keşfettikçe güzel Karadeniz şarkıları listeye eklemeye devam edeceğim. 

Oldukça sevilen popüler şarkıların yanı sıra belki de daha önce hiç dinlemediğiniz parçaları da eklemeye başladım. Gün geçtikçe ekleme ve çıkarmalarla çok güzel bir liste olacağına inandığım müzik listesi için tavsiye de alabilirim. Yorumlarda şarkı ve yorumcu adını belirtirseniz memnun olurum.  

Karadeniz Müzikleri Hakkında Kısa Bilgiler

Karadeniz müzikleri dediğimizde hemen hepimizin aklına tulum ve kemençe gelmektedir. Duygusal Karadeniz Şarkıları dikkat edilirse daha çok eşlik eden insan sesine dayanmaktadır. Bunun sebebi özellikle Doğu Karadeniz bölgesinin tarihinden gelen Laz Müziği etkileridir. Bu bölgede evrimleşerek günümüze gelen Laz müziği günümüz Karadeniz müzikleri ile oldukça benzeşmektedir.

Kullanılan müzik aletleri, Karadeniz şarkıları söyleniş tarzları Laz müziğinden esintiler taşımaktadır.

Karadeniz Müzikleri Laz Müziği midir?

Karadeniz müzikleri Laz müziğidir diyemeyiz. Zaman zaman Lazca kelimeleri her kadar Karadeniz şarkıları içeriğinde duyuyor olsakta şarkıların geneli Türkçe’dir. Coğrafi olarak Doğu Karadeniz tarihine baktığımızda elbetteki geleneksel bağlamda geçmişten günümüze gelmiş gelenekleri yaşatmaya devam etmektedir.

Bu müziklerin bir diğer benzeşen yönü ise şarkıların genelde aşkı sevdayı konu edinmesidir. Laz müziğinin temelinde yaşam standartları gereği gurbete çalışmaya giden Laz erkelerinin vuslata duyduğu özlemi konu alması nedeniyle aşkı sevdayı ele almaktadır. Günümüz damar Karadeniz müzikleri de dikkat edilirse benzer sebeplerden benzer konuları işlemektedir.

Sonuç olarak tüm müzik severlerin ortak kalbi olan bu duyguları farklı müzik türleri ele almaktadır. Fakat Karadeniz müzikleri biraz daha derin değiniyor sanki mevzuya. Bu konuda sizinde yorumlarınızı mutlaka bekliyorum… Keyifli dinlemeler, esen kalın…

4 Yorum Yapıldı;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir