Müzik Listeleri

Roman Havaları 2019 | En Güzel Videoları ile

Son Güncelleme 5 Temmuz 2019 tarihinde yapılmıştır.

Roman Havaları en güzel videoları ile listemizde;

Roman Havası
Roman Havaları

Son dönemde özellikle evlilik programından tanıdığımız Solmaz Çiros dansları ile ilgimizi çeken Roman Havaları ile harika bir videoları ile müzik listesi hazırladık. Listemizde merak ettiğimiz roman havası nasıl oynanır sorusuna da videolar ile cevap vermeye çalıştık.

Roman Havaları İle Nasıl Dans Edilir?

Düğünlerin, nişanların, kına gecelerinin hemen hemen tüm eğlenceli organizasyonların vazgeçilmezi haline gelen roman havası nasıl oynanır sorusuna yazı ile verilecek çok cevap yok sanırım. Alışılagelmiş figürleri roman şarkıları dinlerken izlediğiniz videolarda bulabilirsiniz. Şarkının ritmine uygun figürleri yapabiliyorsanız ilk adımı atmış sayılırsınız. Bu hususta söylemek istediğim bir diğer konu bazı insanlar gerçekten yeteneklidir ve her havayı kendilerine yakıştırırlar.

Diğer taraftan Romanlara has bu oyun için genetikten gelen bir beceri olduğu kanısındayım. Hemen her Romanın başarı ile icra ettiği bu havanın başka türlü bir açıklaması olduğunu düşünmüyorum.

İlgili Konu: Oyun Havaları Listesi

Ankara havaları bu listemizde…

Roman Dansı Nereden Gelmektedir?

Roman dansının kökenine baktığımızda göçebe bir hayat yaşayan Romanların tarihçesini incelemekte fayda olduğunu görüyorum. Bilinen kaynaklara göre Hindistan’dan dünyaya yayılan Romanlar eğlenceli yaşam tarzıyla tanınmaktadırlar. Ülkemizde çingene olarakta nitelendirilen bu topluluk dini anlamda genelde ikamet ettikleri ülkenin dinini benimsemektedirler. Geçimlerini davulculuk, elekcilik, sepetcilik gibi işlerden sağlayan bu topluluğun dans etmek geçim kaynaklarından biri sayılabilir. Hal böyle olunca roman dansı sadece dans değil meslek olarak nitelendirilebilir. Romanların bu kadar güzel dans etmeleri ancak bu şekilde açıklanabilir.

Neyse lafı fazla uzatmayalım ve izleyelim, öğrenelim. Keyifli dinlemeler.

Tek Yorum Yapıldı;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir