Müzik Listeleri

R&B En iyi Yabancı Şarkılar Listesi 2019

R&B En iyi Yabancı Şarkılar Listesi hazır;

Bu müzik terimi ilk kez 1949’da Jerry Wexler’in Billboard dergisinde yazması ile ortaya çıkmıştır. 1950’li ve 1960’lı yıllarda ilk örneklerini veren bu tür, dijital müziklerin hayatımıza girdiği 1970’li yıllara dek, caz müziği gibi salon müziği olarak bilinmekteydi.

R&B En iyi Yabancı Şarkılar Hakkında Kısa Bilgiler;

“Rhythm and Blues” kelimelerinin kısaltması olarak kullanılan R&B, caz veya blues gibi ögeleri barındırmayan ve siyahilerin yaptığı müzik türü olarak ortaya çıkmıştı. Yavaş tempolu tüm siyahi müzikler, 1970’lere kadar hep “Rhythm and Blues” olarak tanımlanmıştır.

Fakat Rhythm and Blues, zamanla değişim göstermiştir. 1970’li yılların ortalarından sonra daha hızlı tempolu dijital müziklerle de kendinden söz ettirmiştir. Özellikle 1980’lerde R&B olarak anılmaya başlanan bu tür, disko müziğiyle beraber en popüler müzik türlerinden birisi olmuştur.

İlgili Konu: En iyi Hareketli Yabancı Şarkılar

Bu listeyi de seveceğinizi umuyoruz.

Bazı eleştirmenler, siyahilerin yaptığı pop’a R&B demeye başlamıştır. Sonuçta “Contemporary R&B” denilen çağdaş R&B ortaya çıkmıştır. 90’larda ise iyice popüler olmuş ve listeleri süsleyen hemen hemen bütün parçalar R&B türünün örnekleri niteliğindedir. 2000’li yıllara gelindiğinde artık hip hop ile birlikte zikredilen bu müzik türünde icra edilmiş eserlerin büyük çoğunluğunda rap bölümlerine yer verilmiştir. Önceleri “yavaş ve ritimli siyahi popu” olarak tanımlanan R&B, son zamanlarda “yavaşlatılmış vokalli rap” olarak nitelendirilmektedir.

Kaynak: https://tr.wikipedia.org/wiki/Rhythm_and_blues

Bu müzik türü hakkında verdiğimiz kısa bilgiler eşliğinde en sevilen e son dönemde popüler olmuş en güzel örnekleri ile derlenmiş harika müzik listemizi dinleyebiliriz. Keyifli dinlemeler.

Tek Yorum Yapıldı;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir