Listeler

Ramazan Müzikleri | İftar, Sahur için Fon ve Ney Dinletisi

Son Güncelleme 5 Temmuz 2019 tarihinde yapılmıştır.

Ramazan Müzikleri İftar, sahur için fon ve ney dinletisi ile hazırlanmış müzik listesi.

Bereketiyle gelen Mübarek Ramazan ayına özel oldukça güzel adetlerimiz mevcut. Geçmişten günümüze özellikle bir çok belediyenin halen devam ettirmeye çalıştığı bu güzel adetler arasında en güzeli de toplu iftar yemekleridir. Bu yemeklerdeki o ulvi havada arka fonda çalan müziklerin etkisi de büyük tabi. Bir ney dinletisi veya bir kanun taksimi nasılda güzel bir hava katar ortama. Bizde bu Ramazan ve kavuşacağımız tüm Ramazanlarda eş, dost ve akrabalarımızla toplanıp birlikte daha huzurlu yemeklerimizde kullanabileceğimiz Ramazan müzikleri ile bir liste derledik.

İlgili Konu: İlahi Dinle

En güzel ilahiler ile derlenmiş müzik listesi

Ramazan ayı denince alışılagelmiş adetlerimiz dışında alışkanlıklarımızdan olan bazı ögelerde mevcut. Bunları sayamayız ama sizin hemen aklınıza gelmiş olmalı. Hadi yorumlarda bu alışkanlıklardan aklınıza gelen bir tanesini yazın.

İlgili Konu: Müziksiz İlahiler Dinle

Bereketli bir Ramazan geçirmeniz dua ve dileği ile. Hayırlı Ramazanlar…

4 Yorum Yapıldı;

  1. Ramazan demek, top demek, ailecek iftar demek, ezan okuma taklidi yapmak demek idi bizim çocukluğumuzda. Şimdi biraz da ya biz büyüdük diye ya da nerde o eski Ramazanlar diyenin de dediği gibi eski tadı yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir