Müzik Listeleri

Öğretmenlerle İlgili Şarkılar | Öğretmenler Günü Özel Listesi

Son Güncelleme 28 Haziran 2019 tarihinde yapılmıştır.

Öğretmenlerle İlgili Şarkılar Öğretmenler günü özel listesi hazırladım.

Öğretmenlerle ilgili şarkılar Öğretmenler günü şarkıları

Malum önümüz 24 Kasım Öğretmenler Günü. Başta Baş öğretmen M. Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimi saygıyla selamlıyorum. 

Öğretmen tek kelime ile ne deseler emek derdim.Genci yaşlısı tüm insanlığın üzerinde emeği olan bir çok öğretmen için yılda bir gün kutlanan öğretmenler günü bence yetersiz. 

Ayrıca eminim ki öğretmenler günü kutlamalarında da görev alan öğretmenler vardır ki kendi günlerinde bile emekleri vardır. 

Öğretmenler günü için pano düzenlemeleri, program hazırlamalar vs. işler, emekler…

Öğretmenlerle İlgili Öğretmenler Günü Şarkıları

Öğretmenlerle ilgili çok şarkı yok aslında. Bulabildiğim en güzel öğretmenler günü şarkıları listemde. Şarkı sözleri de eklemek isterdim fakat konu biraz uzayacak. Fazlaca uzatmadan listem hakkında biraz bilgi vereyim. 

>> Sanat Müziği Şarkıları Dinle >>

Listeyi hazırlarken yine her zamanki gibi YouTube verilerinden faydalandım. En sevilen ve en çok izlenen şarkılar olmasına dikkat ettim. Diğer taraftan yaş aralığı geniş olması açısından çocuk şarkıları da ekledim. 

Öğretmenlerimizle ilgili aslında yazılacak çok şey var fakat tümceler yetmez. Şimdi şuraya iki kelam karalıyorsam ABC den başlayıp Lisans eğitimimin sonuna kadar birbiri üzerine eklenmiş bilgilerin sayelerinde olduğu öğretmenlerime teşekkür ederim. 

Bir öğretmen bir çok hayatın mimarıdır. Hemen her meslekten bireyin yetişmesinde emeği olan muallimler sadece bilgiyi değil, paylaşmayı, daha düzgün bir hayatı idame ettirmek için doğruyu yanlışı öğretirler. 

Biz onlara ne kadar teşekkür etsek az. Bazılarımız illaki düşünüyor olabilir emeklerinin karşılığını devlet maaş olarak ödüyor diye. Fakat emek asla parayla ödenmez. Bizde emeklerini ödemeyemedik fakat Öğretmenlerle ilgili şarkılar diye bi konu açarak belki onlara yardımcı oluruz diye düşündük. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir