Müzik Listeleri

Müziksiz İlahiler | En Güzel Parçalardan Seçmeler Dinle

Son Güncelleme 29 Haziran 2019 tarihinde yapılmıştır.

Müziksiz İlahiler Listemizi en güzel parçalardan seçme yaptık;

Yeni listemiz özellikle içinde bulunduğumuz mübarek günlerde ve yaklaşan Ramazan ayında sürekli dinlemek isteyeceğimiz türden. Müslüman alemi olarak ibadetlerimize daha bir önem verdiğimiz bu günlerde, günahlardan uzak durmaya da azami ölçüde özen göstermeye çalışıyoruz. Bu konuda tartışmaya mahal vermek istemediğimden, bu derin konu hakkında daha çok yazmayacağım.

Müziksiz İlahiler Dinle

Müziksiz İlahiler Neden Tercih Ediliyor?

Daha önce kaleme almış olduğum ilahi dinle listemde ilahi türleri hakkında bilgi vermiştim. Müziksiz ilahiler de bu türlerden birisi. Mevzu derin dedim yukarıda ama kısaca bahsetmek gerekirse bazı alimlere göre çalgı aletlerini dinlemenin hoş olmadığı yönünde açıklamalar mevcut. Bu nedenle içinde herhangi bir enstrüman kullanılmadan sadece ses olarak sunulan müziksiz ilahiler dinlemede sakınca olmadığı görüşüne sahip takipçilerimiz için böyle bir liste hazırlamak istedim.

Listemizde Abdurrahman Önül, Hasan Dursun, Feyzullah Koç, Sedat Uçan gibi oldukça tanınmış isimlere yer verdim. Oldukça güzel eserlere imza atan bu ilahi sanatçıları sesleri ile bizi mest ediyorlar.

Diğer taraftan oldukça stresli geçen hayatımızda inançlarımız sayesinde bulduğumuz huzuru tetikliyorlar. Öyle zamanlar geliyor ki sorgulamadan edemediğimiz, işte tam bu anlarda gerçekleşen mucizeler ile varlığını hissettiren Yaradan; ona övgülerin en alasını hak ediyor.

Lafı fazla uzatmadan eğer listemizi beğendiyseniz bizlerde bir dua bekleriz. Keyifli dinlemeler. Esen kalın…

Tek Yorum Yapıldı;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir