Sanatçılar

En Çok Dinlenen Müslüm Gürses Şarkıları

En Çok Dinlenen Müslüm Gürses Şarkıları Listesi;

Müslüm Gürses Şarkıları
Müslüm Gürses

Ülkemizde arabeskin kralı diye nitelendirilen Baba lakaplı en sevilen sanatçılardan biri Müslüm Gürses’tir. Son dönem hayatını konu alan senaryosu ile oldukça dikkatleri üstüne çeken Müslüm filmi ile farklı kesimlerinde dikkatini çeken Müslüm Gürses şarkıları yeniden popüler oldu.

Asıl adı Müslüm Akbaş olan 7 Mayıs 1953 Urfa Halfeti doğumlu sanatçı ekonomik sıkıntılardan dolayı Adana’ya göç etmiş ve burada keşfedilmiştir. Hayat hikayesini merak eden takipçilerimize şiddetle filmi izlemesini öneririz. Albümleri, tüm şarkıları ve hakkında detaylı bilgiyi burada bulabilirisiniz: Müslüm Gürses Kimdir?

En çok dinlenen şarkılarının yer aldığı sürekli güncel müzik listemiz ne zaman isterseniz bir tık uzağınızda. Oldukça fanatik bir fan kitlesine sahip sanatçının bir çok şarkısı çoğu zaman hepimizin dert ortağı olmuştur. Melankoli olarak eleştirilere maruz kalsa da bir çok parçası oldukça geniş kitlelerce ezbere bilinmektedir.

İlgili Liste: Arabesk Müzik Listesi

En sevilen arabesk sanatçılarından seçmeler

Müslüm Gürses Şarkıları Sözleri

Eğer hayatını konu edinen filmi izleme fırsatını bulursanız orada da fark edeceksiniz ki bir dönem halkı kine ve öfkeye sürüklemekten eleştirilere maruz kalmıştır.

elimizde şişeler açılsın meyhaneler
madem ayyaş diyorlar boş durmasın kadehler
içelim yavaş yavaş adımız çıktı ayyaş

her gece bir meyhane, biz içeriz kime ne
gönül sarhoş olmuş bak
dönüyor dönüyor divane…

şarkı sözlerinden dolayı açılsın meyhaneler şarkısı TRT’de yasaklanmıştır. Halbuki bir çok şarkı sözü oldukça manidardır. Duygularımıza her zaman tercüman olan şarkı sözleri ile melankoli de olsa severek dinlemeye devam ediyoruz.

Tek Yorum Yapıldı;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir