Müzik Listeleri

İran Müzikleri | En Çok Dinlenen Şarkılar

İran müzikleri arasında en çok dinlenen şarkılar ile derlenmiş müzik listesi;

Zaman zaman farklı kültürlere ait müzik listeleri paylaşmaya çalışıyoruz. Etnik müzik olarak nitelendirilen bu tür müzikler farklı tatlar sunuyor. Farklı kültürlerin geleneksel enstrümanları yanı sıra bilinen enstrümanları alışılagelmişin dışında kullanmaları bize daha önce yaşamadığımız bir deneyim sunuyor. Köklü kültürü ile önerdiğimiz deneyimlerden biri de İran müziği.

Süreç içerisinde popüler kültürün etkisi altına girmiş olsa da tarihinde muhteşem eserlerin icra edildiği oldukça köklü bir tarihe sahip bu türün bir çok örneği şu an Dünya müzikleri arasında yerini almış durumda. Paragrafın başında da değindiğim üzere günümüzde popüler kültürün etkisi ile icra edilmiş İran şarkıları bazı eleştirilere maruz kalıyor olsa da harika eserlerin icra edildiği Perslere dayanan bir tarihe sahip bu tür asla yabana atılmamalı.

İlgili Konu: Kızılderili Müzikleri

Bilinçaltınızı dinlendirmek için birebir…

İran Müzikleri Köklü Bir Tarihe Sahip!

Daha önce dinlemediyseniz mutlaka dinlemenizi önerdiğim bu tür için en çok dinlenen şarkılardan derlenmiş bir müzik listesini sizlerle paylaşıyorum. Hareketli ve duygusal şarkılara aynı anda yer verdik. Yaşanmışlıkların yansıması olarak nitelendirebileğimiz farklı kültürlerde icra edilmiş müzik türleri dinledikçe bize o toplumu daha iyi tanıma fırsatı verecektir. Müziğin ruhuna inanan herkes için tüm farklı türler içerisinde görünenden çok fazlasını barındırır. Bir toplumu neşelendiren bir enstrüman, başka bir toplumun hüzünlerini hissettirebilir.

Sonuç olarak etnik müzik türleri yukarıda bahsettiğim hususlar doğrultusunda değerlendirmeli, eleştirmek için bir süre mutlaka dinlenmelidir. Keyifli dinlemeler. Esen kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir