Arka Planda Çalan Müzikler, Listeler

İlahi Dinle | 2019 Seçilmiş İlahiler | Kesintisiz Sıralı Liste

Son Güncelleme 28 Haziran 2019 tarihinde yapılmıştır.

İlahi Dinle 2019 seçilmiş ilahiler kesintisiz sıralı liste halinde bir tık uzağınızda.

İlahi Dinle 2019 Listemiz de Seçtiğimiz İlahiler

İlahi dinle

Listemizi hazırlarken farklı kaynakların verilerini dikkate aldık. Sevilen dijital müzik platformlarının yanı sıra YouTube görüntülenme oranları doğrultusunda derlediğimiz ilahi listesi en sevilen ilahiler  arasından seçildi. Üstte yer alan ilk listemize ek olarak birde en çok aranan ilahiler ile Youtube listesi yaptım ve yazımıza ekledim. İkinci listemizi derlerken yine Dünya geneli en çok dinlenen ilahi istatistiklerini gözettim.

Listemize sürekli güncellemeye ve yeni ilahiler eklemeye devam edeceğiz. Yeni ilahiler ekledik. Sizinde önerileriniz olursa yorumlarda belirtirseniz seviniriz. 

İlahi Dinle Listemiz de Yeralan İlahi Türleri

Zikirli İlahi

Zikirli ilahi hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse öncelikle zikir (zikr) kelimesi anmak anlamına gelir. Yaradanı, Rahmanı, Allah’ı anmak. Allah c.c. 99 ismine Esma-ül Hüsna denmektedir. Her bir isim farklı bir sıfatını simgeler. Bu isimler ile Yaradanı anmaya zikr denmektedir. İlahi nedir sorusuna kısaca cevap vermek gerekirse Allah’ı övmek için yazılmış koşuk denebilir. Zikirli İlahi ise bu ilahilerin içeriğinde zikir barındırması anlamına gelir. 

Müzikli İlahi

Müzikli ilahi adından da anlaşılacağı üzere Allah’ı övmek adına yazılmış güftelerin arka planında farklı enstrümanlar ile ritmlerin bulunmasıdır. 

Müziksiz İlahi

Müziksiz ilahi için çok bir şey söylemeye gerek yok. Yukarda da bahsettiğimiz üzere kaleme alınmış güftelerin herhangi bir enstrüman olmaksızın seslendirilmesidir. 

İlahi tadında Sözsüz Fon Müzikleri

sÖZSÜZ ENSTRÜMANTAL DİNLEMEK İSTERSENİZ >>

5 Yorum Yapıldı;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir