Dizi Müzikleri

Hercai Dizi Müzikleri | Yeni Sezon Son Bölümde Çalan Şarkı Dahil

Son Güncelleme 22 Kasım 2019 tarihinde yapılmıştır.

Hercai dizi müzikleri yeni sezon son bölümde çalan şarkı dahil listemizde. Yeni sezon şarkıları na listenin en alt kısmında yer alan Load more butonuna tıklayarak erişebilirsiniz.

The playlist identified with the request's playlistId parameter cannot be found.
Hercai Dizi Müzikleri
Hercai Dizi Müzikleri

Yeni Bölümde çalan müzikler listemize eklendi. Son bölümde çalan şarkı Vedat Demir – Sürgün

Ebru Şahin, Akın Akınözü Gülçin Santırcıoğlu, Macit Sonkan, Oya Unustası, İlay Erkök, Tansu Taşanlar, Edip Saner, Güneş Hayat, Servet Pandur, Gülçin Hatıhan, Aydan Burhan, İnci Şen gibi oldukça kalabalık bir oyuncu kadrosuna sahip Atv’nin yeni dizi Cuma akşamları ekranları süslemeye başladı.
Savaşçı, Yasak Elma, İstanbullu Gelin gibi dizilerde rol alan Ebru Şahin başrolde… Hercai kitabı okudunuz mu bilmiyorum ama dizi ile birlikte kitabı yeniden popüler ve yeniden gündemde. Sümeyye Koç tarafından yazılan Hercai Kitabı ile senaryo arasında bakalım nasıl farklılıklar olacak. Kitaba göre yeni bölümler hakkında yorumlar yapılmaya başlandı bile.

Dizinin konusuna gelecek olursak;

Hercai Dizi Müzikleri Var da Konusu Yok mu?

Mardin Midyat’a İstanbullu bir iş adamı olarak gelen Miran Aslanbey, Nasuh Şadoğlu’na ortaklığın yanı sıra torunu Reyyan’la evlenmek ister. Fakat, yörenin sözü geçen aile reisi Nasuh çok iyi bir kısmet dediği Miran için çok farklı planlar peşindedir. Ona torununu verecektir ama istediği kızı değil. Nasuh, Miran’ı planına ikna etmeye çalışırken, Miran’ın kurduğu planlardan hiç haberi yoktur.

Merak edenler için dizi izlemenizi tavsiye ederim. Yukarıda da belirttiğim gibi Hercai dizisi nerede çekiliyor diye merak ediyorsanız, Ülkemizin açık hava müzesi Mardin’de çekiliyor.

Dizi hakkında bir diğer merak konusu ise hercai ne demek sorusu. Hercai sözlük anlamı olarak hiçbir şeyde kararlı olmayan, bir dalda durmayan, bir işi sonuna değin götürmeyen, aşkta bağlılığı bulunmayan (kimse) olarak tanımlansa da aynı zamanda hercai menekşe türüdür.

İlgili Konu: Bir Zamanlar Çukurova Müzikleri

Atv’nin bir diğer başarılı dizisi.

Hercai Şarkıları Son Bölümde Çalan Dahil Eklenecek

Hercai şarkıları diye tabir ettiğimde hemen hepimizin aklına Çelik – Hercai şarkısı gelse de kastım hercai dizi müzikleri. Dizi müzikleri yörenin kültürüne uygun cinsten seçilmiş. Yakından takip ettiğim dizinin farklı sahnelerinde çalan şarkıları elimden geldikçe eklemeye devam ediyorum.

Özellikle son bölümde çalan söz ve müziği Hüsnü Arkan’a ait çok merak edilen şarkı Ebru Şahin – Hoşgeldin sözleri şöyle;

Bugün dağların dumanı aralandı, hoş geldin
Ah ışıklar içinde kaldım, yandım efendim

Sen bana yangın ol efendim, ben sana rüzgar
Tutuşsun gün, yansın geceler, zamanımız dar

Sen bana geç geldin, ben sana erken
Tutuşsun gün, yansın geceler, vaktimiz varken

Bugün günlerden güzellik, sefa geldin, hoş geldin
Ah bu yağmur yalnızlığımmış, dindim efendim

Sen bana yangın ol efendim, ben sana rüzgar
Tutuşsun gün, yansın geceler, zamanımız dar

Sen bana geç kaldın, ben sana erken
Soyunsun gün, sarsın geceler, vaktimiz varken.

4 Yorum Yapıldı;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir