Dizi Müzikleri

Hayat Şarkısı Dizi Müzikleri | Son Bölümde Çalan Şarkı

Son Güncelleme 27 Haziran 2019 tarihinde yapılmıştır.

Hayat Şarkısı dizi müzikleri son bölümde çalan Şarkı dahil listemizde;

Geçtiğimiz yıllarda final yapan Kanal D’nin sevilen dizisi Hayat Şarkısı Dizi Müzikleri ile de bir liste hazırlayıp paylaşmak istedim. Hikayesi ile severek izlediğimiz 57 bölüm yayınlanan başrollerini Burcu Biricik (Hülya), Birkan Sokullu’nun (Kerim) paylaştığı Ahmet Mümtaz Taylan gibi değerli oyuncuları kadrosunda barındıran dizi 2017 yılında final yapmıştı.

Hala ara ara açıp internetten Hayat Şarkısı geçmiş bölümleri izleyenlerdenseniz sahnelere duygu yükleyen ve dizide farklı bölümde çalan şarkılar sizinde merak konunuz olmuştur. Bu arada diziyi izlemek isterseniz burada bulabilirsiniz.

Hayat Şarkısı Dizi Müzikleri Kimler Tarafından Seslendirildi?

Hayat Şarkısı Müzikleri
Hayat Şarkısı Müzikleri

Hayat Şarkısı dizi müzikleri kimler tarafından seslendirildi dediğiniz duyar gibiyim. Özellikle dizinin jenerik müziği naif bir ses tarafından yorumlanmıştı o dönem. Bu kimdi derseniz Jenerik müziği seslendiren başrol oyuncusu Burcu Biricik idi. Diğer şarkılar zaten efsanelerden…

Dizi Müziklerini Daha Değerli Kılan Nedir?

Sizde benim gibi düşünenlerdenseniz yani dizi müzikleri diğer müziklere göre biraz daha anlamlı geliyorsa bunun nedeni dinlediğiniz müziğin sevdiğiniz dizinin yer aldığı sahnesine kattığı anlamdan kaynaklı olduğu düşüncesindeyim. Aynı şarkılar yıllardır orada öylece dururlar fakat hiç ilgimizi çekmezler. Ama her hangi bir sahnenin arka planında duyduğumuzda sahnenin hikayesinden dolayı bize daha anlamlı gelirler. Bu anlam bize o şarkıları bir anda daha değerli kılar. Örneğin Bir zamanlar Çukurova dizi müzikleri arasında yer alan o yar gelir türküsü dizinin ilk bölümlerinde nasılda trend şarkılar arasına girdi.

Bu durum gerçek hayatta da böyledir. Hayatın içinde anlamlı bir sahnede size armağan edilmiş bir şarkı veya sizin sevdiğinizin sevdiğini öğrendiğiniz bir şarkı nasılda anlamlanıverir bir anda…

Sonuç olarak asıl konumuza dönecek olursak; fazla uzun olmasa da güzel ve anlamlı şarkıların yer aldığı Hayat şarkıları dizi müzikleri listesi hemen üstte yerini almış durumda. Dinleyelim. Yad edelim. Keyifli dinlemeler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir