Müzik Listeleri

Hareketli Karadeniz Şarkıları | Pop Müzik

Pop müzik tadında hareketli Karadeniz şarkıları listesi;

Pop müzik Ülkemizde oldukça sevilen ve yakından takip edilen müzik türlerinden birisi. Bu alanda oldukça başarısı eserler sunan sanatçılardan bir çoğu da ülkemizin Karadeniz bölgesinden çıkmakta.

Öncelikle şuna değinmeliyiz ki Karadeniz müziği diye kategorize ettiğimiz müzik türü Türkçe müziğin içinde sadece bölgesel şive farklılığından doğan bir türdür. Bu şiveye hakim Karadenizli sanatçılar bu alanda şarkılar üretmektedir. Hareketli Karadeniz müzikleri de bu anlamda Türkçe pop müziğin içinde yer bulmaktadır.

İlgili konu: Slow Karadeniz Şarkıları

Karadeniz müziğinin en duygusal hali…

Bu anlamda asıl Karadeniz müziğinin bu olmadığı konusunda muhalif takipçilerimiz illaki olacaktır. Yörenin tarihine bakıldığında Laz müziğinin Karadeniz müziğinin temelini oluşturduğunu hatta günümüzde hala izler taşıdığını söylemek mümkün.

Hareketli Karadeniz Şarkıları Kıpır Kıpır

Yukarıda da bahsettiğim gibi yörenin tarihinden kaynaklı değerlerinden olan özellikle kemençe bir çok şarkıda enstrüman olarak kullanılmaktadır. Yörenin dansları da geleneklerden kaynaklı oldukça hızlı ve kıpır kıpırdır.

Sonuç olarak bu kısa bilgiler eşliğinde keyifle dinleyeceğinizi umduğumuz harika bir müzik listesini daha sizlerle paylaşalım. Her zaman ki gibi listede olmasını istediğiniz şarkılar için yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir