Müzik Listeleri

Flamenko Müzikleri İle Mest Eden Şarkılar Listesi

Flamenko müzikleri ile mest eden şarkılar listesi;

Yeni ve dinlemesi oldukça eğlenceli bir müzik listesini paylaşıyorum. Gerçekten insanın içini kıpır kıpır eden dinlerken çıkıp iki de ben döneyim diyeceğiniz türden bir liste. Flamenko müzikleri ile insanın içini kıpır kıpr eden, canlılık veren tarzı ile gitarın resmen konuştuğu bir türdür desek yalan olmaz.

Oldukça köklü bir tarihe sahip bu müzik türünün kökeni hakkında farklı görüşler ortaya atılmıştır. En çok bilineni ise Çingeneler ile Arapların müzik kültürünün yoğurulması ile ortaya çıktığı yönündeki ortak görüştür. Flamenko denince aklımıza ilk İspanyolların, İspanyol müzikleri, aklımıza gelmesi Güney İspanya’nın bazı halk şarkılarına bu adın verilmesinden kaynaklıdır.

İlgili Konu: Laz Müzikleri

Bir başka sizi yerinizden kaldıracak müzik listesi

Flamenko denince aklımıza gelen diğer bir konu ise oldukça hızlı ve senkron danslar. Başta de dediğim gibi bu türün örnekleri yerli yabancı fark etmez müzikleri ile insanı hemen dansa meyillendiriyor. Üzerine birde yetenekli insanların estetik hareketleri eklendi mi ortaya müthiş bir gösteri çıkıyor.

Endülüs Müziği de denilen bu türün temeli yine bir çok türde olduğu gibi kültürlerin yoğrulması ile atılmış. Neyse konumuzu çok dağıtmadan gelelim müzik listemizde. Listemizde bu türün yerli yabancı bir çok örneği mevcut. Şimdiden keyifli dinlemeler dilerim. Esen kalın.

Tek Yorum Yapıldı;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir