Müzik Listeleri

Dinlendirici Müzikler | Huzur Veren Enstrümantal Şarkılar

Dinlendirici Müzikler, huzur veren enstrümantal şarkılar listesi;

Yoğun bir tempo içinde devam eden hayatın stresi ile dolan zihinlerimizi boşalmak için zaman zaman ihtiyaç duyduğumuz sakinliği destekleyecek dinlendirici müzikler listesini sizlerle paylaşmak istedim. Sözlü şarkılar dinlerken insan güftenin anlamını düşündüğünde, yada anlatılan hikayenin kahramanı olmayı seçtiği zamanlarda, yada zihninde anılarını canlandırdığı anda, zihin dinlenmek yerine daha da yorulmaktadır.

Huzur veren şarkılar, sözsüz müzikler, en sevilen enstrümantaller ile çalınan yumuşak nağmelerden derlenmiştir. Daha çok boşluğu, sonsuzluğu düşündüren, hayatın stresinden arınmaya yarayan bu parçalar ile zihninizi boşaltabilirsiniz. Psikoloji alanında da bir çok çalışmanın varlığını bildiğimiz terapi esnasında müzik ile destek, zihni var olandan uzaklaştırarak, sorumluluk, hatırlandığında acı veren anılar gibi sürekli yorgunluklardan arındırmada oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

İlgili Konu: Meditasyon Müzikleri

Sizi daha da uzaklara götürecek terapi müzikleri

Dinlendirici Müzikler ve Faydaları

Bu alanda aslında yazacak oldukça fazla madde var liste yapmış olsak. Ama ben ana hatlarıyla ve üzerine basarak dikkat çekmek istediğim kısımlardan kısaca bahsedeceğim. Biliyorsunuz ki müzik tarihi oldukça eskidir ve tarihte bir çok zaman diliminde müzik tedavi yöntemi olarak kullanılmıştır. Özellikle yukarıda da bahsettiğim gibi psikoloji dalında bu alanda bir çok tez ile karşılaşmaktayız. Fakat burada bizim dikkat çekmek istediğimiz husus şu ki, anlamlar yüklediğimiz şarkılardan ziyade daha önce hiç dinlemediğimiz sözsüz müzikler daha önce hiç gitmediğimiz bir yere gitmek gibi, hiç tatmadığımız bir tadı, kokuyu almak gibi bizi şu anki halimizden uzaklaştırıp, bize yeni bir pencere açan, zaman zaman yol gösteren, standart düşüncelerimize alternatifler üretmemize vesile olan parçalardır. Zihnine zincir vurmayan her birey, standart kalıplarını yıkarak yeni kapılar açmayı başarmakta, bu süreçte de çoğu zaman kendisini gaza getirecek herhangi bir totemden destek almaktadır. Bu totem sizin için müzik olabilir.

Sonuç olarak huzur veren müzikler dinlerken gerçekten rahatlamak istiyorsanız burada size de biraz iş düşmektedir. Zihninizi yönetmeli, kendinizi dinlenmeye hazırlamalısınız. Şimdiden keyifli dinlemeler. Huzurlu mutlu günler. Esen kalın değerli takipçilerimiz. Öneriler ve sorular için yorumlara bekleriz. Hayat müzik ile güzelleşir. Güzelleştirin…

2 Yorum Yapıldı;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir