Müzik Listeleri

Azeri Şarkıları | En Sevilen Hit Müzikler Listesi 2019

Azeri şarkıları ile derlenmiş en sevilen hit müzikler listesi hazır;

The playlist identified with the request's playlistId parameter cannot be found.

Oldukça köklü bir tarihe sahip Azerbaycan müzikleri bir döneme kadar uluslararası düzeyde sanat icra eden bir yapıya sahipti. Son dönemde her ülke gibi popüler kültürün etkisi altına giren Azeri müziklerinin de kalitesinin düştüğü yönünde eleştiriler mevcut.

İlgili Konu: Hint Şarkıları

En Çok Dinlenen Hint Müzikleri Listesi

Azeri müziklerinin bu denli gelişmesine katkı sağlayan sebebin Sovyetler Birliğinin sağladığı olumlu koşullar olduğu söylense de, Azerbaycan’ın yetiştirdiği bir çok önemli sanatçının yeteneği de asla göz ardı edilemez.

Azeri Şarkıları Ülkemizde Neden Çok Seviliyor?

Oldukça iç içe geçmiş iki kültürü yaşayan ülkeler olarak Türkiye ve Azerbaycan sanat alanında da illaki bir etkileşim içindedir. Bir çoğumuzun ezbere bildiği hareketli ve duygusal Azeri şarkıları olduğu gibi Azerbaycan’da da bir çok Türkçe şarkı ezbere bilinmektedir. Bir çok Türkçe şarkının Azeri sanatçılar tarafından yeniden yorumlandığına sosyal medya üzerinden sıkça karşılaşmaktayız. aynı cümleyi değişkenleri değiştirerek kurduğumuzda sonuç yine aynıdır. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere iç içe geçmiş kültürlerimizin neticesi kabul edeceğimiz bu durum Ülkemizde bu müzik türünün oldukça çok sevilmesinin de nedenidir. Bir diğer neden ise anlaşılabilir olması diye düşünüyorum. Yakın dilleri konuşan iki ülke olan Türkiye ve Azerbaycan vatandaşları birbirlerinin şarkılarını dinlediklerinde yabancı dil bilmelerine gerek olmadan şarkı sözlerini anlayabilirler. Bu sebepten ötürü de sevdiğimiz bir gerçektir.

Sonuç olarak size yine müzik tarihinin dönüm noktalarını oluşturan eserleri değilde, günümüzde oldukça popüler olmuş parçaları derleyerek hazırlanmış olan listeyi sunuyorum. Keyifle dinleyeceğinizi umduğum liste için yorumlarınızı bekliyorum.

2 Yorum Yapıldı;

  1. Azeri şarkılar listesi sürkli güncelleniyor. yeni şarkılar keşfediyorum sayenizde çok çok teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir