Müzik Listeleri

Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar Türküler Müzik Listesi

Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar, Türküler ile derlenmiş müzik listesi;

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıl dönümü münasebetiyle Atatürk’ün sevdiği şarkılar ile derlenmiş ve geçtiğimiz yıllarda aynı adla piyasaya çıkan albümde yer alan parçalardan oluşan efsane müzik listesini sizlerle paylaşmak istedik. Listede birbirinde güzel Türküler yer alırken, o muhteşem Türkülerimiz yine birbirinden güzel müzik duayenleri tarafından seslendirilmiş.

Yeri gelmişken değinmek istediğim bir konu da var aslında. Atatürk’ün sevdiği sanatçılardan olan ve Atatürk’ün perdenin arkasından dinlediği şarkıcı olarak zaman zaman gündeme gelen Safiye Ayla hakkında söylenmiş bu söylentinin tamamen yalan olduğu manevi kızı Ülkü Adatepe tarafından bir çok kez yalanlanmıştır. Bu konuda Safiye Ayla ise halkın kendisini çirkin bulduğu için böyle söylentiler çıkarttığını belirtmiştir.

İlgili Konu: 10 Kasım Şarkıları

Neyse gelelim biz asıl konumuz olan birbirinden güzel şarkılar ile derlenmiş müzik listesine. Selanik Türküsünden, Vardar Ovasına bir çok güzel eserin yer aldığı listemiz ile sizleri baş başa bırakıyoruz. Keyifli dinlemeler.

Tek Yorum Yapıldı;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir