Dizi Müzikleri

Aşkı Memnu Müzikleri | Dizide Çalan Şarkılar

Aşkı Memnu müzikleri dizide çalan şarkılar listesi;

Öncelikle şu kısa bilgiyi verelim. Aşk-ı Memnu, Halid Ziya Uşaklıgil’in realist-naturalist türdeki ilk kez 1899-1900 senelerinde Servet-i Fünûn dergisinde bölüm bölüm yayımlandıktan sonra 1900 yılında kitap halini almıştır. Daha sonra filmi çekilmiştir. Sonra da dizisi çekilen ve oldukça sevilen yapım bir döneme damgasını vurmuştur. Ufak tefek değişikliklerle uyarlanan dizinin konusu şöyle;

Aşkı Memnu Müzikleri Bu Hikayeye Duygu Kattı

Adnan, on bir yıl önce eşini kaybedince, sosyal hayattan uzaklaşıp köşküne çekilmiş, bütün ilgisini kızı Nihal ve oğlu Bülent’e vermiştir. Aile yadigâri emektarları, çocukların yarı Fransız dadısı ve hamiliğini yaptığı uzak akraba çocuğu Behlül ile İstanbul’un en önemli yalılarından birinde yaşayan Adnan Bey, yine İstanbul’un tanınmış ailelerinden Melih Bey takımından Firdevs Hanım’ın kızı Bihter’le yıllar sonra tekrar karşılaştıktan sonra, unuttuğu duyguları yeniden hatırlamaya, kış ortasında baharı filizlendirmeye başlar.

Firdevs Hanım çok hırslı bir kadındır. Kızlarıyla rekabet halindedir. Kocasının ani ölümü bile onu cemiyet hayatından uzaklaştıramamış, her önemli davetin en dikkat çekici yüzü olmaya devam etmiştir.

Bihter babasının ölümünden sorumlu tuttuğu annesine kin duymakta ve Firdevs Hanım’ın kızı olarak anılmaktan büyük utanç duymaktadır. Yalnızlığın ve hüznün içinde Adnan Bey’le karşılaştığında onun güvenli elini tutar ve yeni hayatına doğru yürümeye başlar.

Öte yandan Firdevs Hanım için de Adnan Bey en cazip eş adayıdır. Onu elde etmeye çalışırken kızı Bihter’le yolları kesişir ve anne kız arasında yıllarca sürecek büyük bir çatışma başlar.

Bihter, Adnan Bey’in köşkünde huzuru, güveni, mutluluğu ararken, tutkuyla tanışır. Behlül ve Bihter birbirlerine doğru sürüklenirler. Yasak aşkları bu ailedeki herkesi ayrı ayrı etkileyecektir. Masumiyet, ihanet bulutlarıyla gölgelenir. Tutku ve aşk sadakati esir alır.

İlgili Konu: Elveda Rumeli Müzikleri

Atv’nin efsane dizisi

2008 ile 2010 yıllarında yayınlanmış olmasına rağmen hem yayınlandığı dönemde hemde tekrar yayınlandığı dönemlerde oldukça iyi bir seyirci kitlesine erişerek bir televizyon efsanesi olan dizi hala internet üzerinden izlenmeye devam edilmektedir. İzlemek isteyenler için: https://www.kanald.com.tr/askimemnu

Gelelim asıl konumuz olan Aşkı memnu müzikleri ile derlenmiş listemize. Listemiz farklı bölümlerinde dizi de çalan şarkılar ve dizi için yapılmış albümde yer alan parçalardan oluşuyor. Dinlediğinizde hemen hatırlayacağınız, gözünüzde canlanacak entrikalar ve dahası… Jenerik müziği ve temalar ile derlenmiş enfes müzik listemiz hemen üstte. Keyifli dinlemeler.

 

2 Yorum Yapıldı;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir