Müzik Listeleri

Arapça Şarkılar 2019 Hareketli Müzik Listesi

Son Güncelleme 27 Haziran 2019 tarihinde yapılmıştır.

Arapça şarkılar 2019 hareketli müzik listesi;

Ülkemiz için iç içe geçmiş kültürlerden biri diyebileceğimiz Arap kültürü, hayatımızın bir çok alanında karşımıza çıkmakta. Müzik alanında da özellikle arabesk müzik başta olmak üzere bir çok türde etkileşim içinde bulunduğumuz bu kültürün ürünü Arap müziği, özellikle hareketli olanlar son dönemde ülkemizde oldukça popüler. Bizde en sevilen Arap müziklerinden bir derleme yapalım dedik ve hemen üstteki listeyi oluşturduk.

Arapça Şarkılar Kıvrak Danslara Birebir

Mezdeke ile başlayan bu tür danslar özellikle bu tarz müzikleri sevmemize ön ayak oldu. Ritmleri ile insanı yerinden kaldıran şarkılara hemen herkes eminim bir defa da olsa raks etmiştir yada etmeye çalışmıştır. Kültürel anlamda da bize yakın gelen bu danslar için Arap müzikleri birebir. Hemen her eğlencede karşımıza çıkan bu tür müziklerle dans etmekte ayrı bir eğlenceli.

Bazende Karıştırıyoruz

Radyoda çalan Arapça şarkılar sözlerini anlamasak bile ritmi hoşumuza gitmişse genelde merak konumuz olur. Sözlerinin telaffuzu konusunda yaşadığımız sıkıntılardan ötürü şarkıyı bulma çabamız sırasında garip kelimeler ile Google üzerinde aramalar yaptığımız doğrudur. 🙂

İlgili Konu: Arabada Dinlemelik Ful Bas Şarkılar

Zaman zaman trendlere giren popüler parçalar için ufak tefek karışıklıkla karşılaşmakta mümkün. Benzer ritmleri ve enstrümanları içeren Ermeni şarkıları da zaman zaman Arapça sanılmaktadır. Olsun bir çok yabancısı olduğumuz türde icra edilmiş müzik için önceliğimiz ritmler olduğu için yorumcunun ne anlattığını çoğu zaman merak bile etmiyoruz. Duygusal şarkılarda bu durum biraz farkı olabiliyor. Şarkı sözlerinin ne anlama geldiğini merak ediyoruz ama hareketli şarkılar tamamen o an enerjimizi yükseltmek yada var olanı düşürmemek için sanırım.

Neyse fazlaca gevezelik etmeden sizi listemiz ile baş başa bırakıyorum. Keyifli dinlemeler.

3 Yorum Yapıldı;

  1. Yakından takip etmeye başladım bu bloğu. İddia ettiği gibi şarkı geçişlerinden video reklam çıkmıyor. Müzik keyfimiz kesilmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir