Müzik Listeleri

Anneler Günü Şarkıları ve Fon Müzikleri

Son Güncelleme 5 Temmuz 2019 tarihinde yapılmıştır.

Anneler Günü Şarkıları ve Fon Müzikleri en sevilenlerden seçilmiş parçalar listemizde;

Bu özel gün için öncelikle bu kutlamaların nereden geldiği ve tarihçesi hakkında kısa bilgiler vermek istiyorum.

Anneler Günü Kutlamaları Tarihçesi

Bir çok kutlama gibi bu günde Antik Yunanlara kadar dayanmaktadır. Yunan mitolojisindeki bir çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verilen her sene ilkbahar festivallerinin başlangıç günüdür. Diğer taraftan Antik Romalılarda da ilkbahar festivalleri İsa’nın doğumundan 250 sene öncesine kadar ana tanrıça Kibele onuruna kutlanmış. ABD’de ise Anna Jarvis’in annesi öldükten sonra 1908 senesinde başlattığı bir anma günüdür. 1914 senesine gelindiğinde Kongrenin de onayı ile Amerika çapında genişlemiştir. Dünyada farklı farklı günlerde kutlanan bu özel günün genel tabirle tarihi Mayıs ayının ikinci haftasında hafta sonu kutlanmaktadır. Bu bilgileri ilk defa okuyan takipçilerimizden bazıları illaki bu güne muhalif olmak isteyeceklerdir. (Yabancıların adetiymiş bu gibi)

Lütfen öyle düşünmeyelim. İnancımıza göre de Cennet annelerin ayakları altındadır hadisi ile büyüdüğümüzü düşünürsek Annelerimiz bizim ilk aşkımız en değerli varlığımızdır. Anneler günü sadece bu gün için değil her gün varlığında değerini bilmemiz gerekir. Henüz vakit varken sarılın. Ellerini öpün. Onları hediyelerle şımartamasınız bile değerli oldukları hep hissettirin. Çünkü onlar varlığımızın sebebi. Bir şarkı armağan edin, Bir şiir yazın, iki güzel söz söyleyin.

İlgili Konu: Fon Müzikleri

Şiirleriniz için alt yapı müzikleri

Uzaktaysa arayın, arayamıyor iseniz bir mesaj atın. Ne yazacağınızı bilmiyorsanız sizlere anneler günü ile ilgili mesajlar da paylaşalım;

Anneler günü ile ilgili mesajlar, sözler

  • Anne gökte bir ışık, anne parlak bir yıldız anne yoklukta bir düş, ayda bir yaldız anne tutunulan bir dal, dertlerin garip çizgisi anne gözümdeki yaşların bir virane dizgisi. Anneler günün kutlu olsun canım anam.
  • Anneciğim, bir günümde değil her günümdesin. Annem olman dünyadaki en büyük şansım, iyiki varsın. Seni çok seviyorum annem.
  • Gücüme güç, umuduma umut katan annem. Seni çok ama çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun!
  • Penceresiz odamda, ışıkların en nadidesiydin. Akıl hocam, hayat danışmanımdın. Yollar ayrıldı ama kalpler asla. Seni seven yavrun anneler gününü unutmadı. İyi ki varsın annem.
  • Anne senin yüreğin taş olsa dayanır mı, kuş olsa, çiçek olsa, gündüz olsa, kırılmaz mı? Acıdan bir sap menekşenin boynu bu kez dağlar doğursun beni anne. Sen de ılık bir yağmur ol durmadan yağ kanayan yerlerime. Anneler günün kutlu olsun canım annem.
Resimli Mesaj 1
Resimli Mesaj 2

2 Yorum Yapıldı;

  1. Çok güzel şarkılar. Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun. Ona bi slayt yapacam müzikleri indirmem lazım. Nasıl indirilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir