Müzik Listeleri

23 Nisan Şarkıları | Törenlerde Çalınanlar Listesi

Son Güncelleme 23 Nisan 2020 tarihinde yapılmıştır.

23 Nisan Şarkıları ve törenlerde en çok çalınan şarkılar listesi;

23 Nisan Şarkıları
23 Nisan Şarkıları

23 Nisan 1920 tarihinde Büyük Meclisin açılmasıyla tarihi bağlamda en önemli ve değerli günlerimizden biri olan bu gün 23 Nisan 1924 itibariyle bayram olarak kutlanmaya başlamıştır. 23 Nisan 1929 tarihine gelindiğinde ise bu bayram Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmiştir. Sene 1979 olduğunda ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına Uluslararası bir boyut kazandırılarak tüm dünya çocuklarına ithaf edilmiştir.

Her yıl Ülkemizin her köşesinde törenlerle kutlanan bayram için vazgeçilmez olan koreografiler ve bu koreografileri süsleyen 23 Nisan şarkıları sizler için derlendi. Günün önemine binaen sergilenen oyunları hazırlamak için canla başla çalışan öğretmenlerimiz içinde öğretmenler günü şarkıları hazırlamıştık daha önce. Bu listemizde de yine işlerine yarar diye törenlerde çalınan şarkılar listemizde. Ayrıca 23 Nisan Şarkı sözleri arıyorsanız bu sayfada buldum. Güzel sözler de eklenmiş. Kutlama mesajı olarak gönderilebilir.

23 Nisan duygu ve coşkusunu hissetmek isteyen takipçilerimizin de severek dinleyeceğini umduğumuz müzik listesi ise hemen yukarıda. Bizimde o yaşlarımızda eğlenerek dinlediğimiz şarkılar bunlar. Sınıflarımızı bayraklarla süslediğimiz o günlerde bizi gaza getiren harika müzikler. Keyifli dinlemeler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir